Detoks narkotykowy - odtruwanie w prywatnym ośrodku odwykowym

Detoks narkotykowy to często jeden z najtrudniejszych elementów terapii. Przed nim nadchodzi moment, w którym narkoman zdaje sobie sprawę, że ma problem i zaczyna szukać dla siebie pomocy. Detoks nie jest niczym przyjemnym zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, jednak jest niezbędnym elementem, aby otrząsnąć się z codziennego brania substancji psychoaktywnych i rozpocząć skuteczne leczenie. Wiele ośrodków przyjmuje jedynie „czystych” pacjentów, co umożliwia właśnie detoks. Polega on na odtruciu organizmu ze wszelkich niepożądanych substancji i przewróceniu pacjentowi równowagi fizycznej i psychicznej. Dopiero po detoksie osoba uzależniona jest w stanie racjonalnie myśleć i podejmować świadome decyzje. Podczas detoksu narkotykowego podaje się odpowiednie środki, które wzmacniają organizm wycieńczony i wyniszczony braniem narkotyków. Detoks narkotykowy pozwala na poprawę samopoczucia, trzeźwość, której być może nie było od kilku tygodni czy miesięcy i poczucie bezpieczeństwa oraz oparcia, dzięki zaangażowaniu całego zespołu medycznego i rodziny.

Na czym polega detoksykacja?

Po przedłużającym się zażywaniu substancji odurzających osoba uzależniona nie jest już w stanie bez nich funkcjonować. Detoksykacja umożliwia powrót do rzeczywistości, odstawienie szkodliwych substancji na jakiś czas i przemyślenie chorego, w jak trudnej sytuacji się znajduje. Detoks narkotykowy pozwala na nabranie sił i zdecydowanie, co dalej robić ze swoim życiem. Detoksykacja jest przeznaczona dla osób, które nie są w stanie samodzielnie odstawić używki, a jednocześnie ich stan może budzić niepokój i realne zagrożenie życia.  Detoks narkotykowy jest zazwyczaj trudniejszy od alkoholowego. Nie zawsze do końca możemy być pewni, jakiego rodzaju substancje znajdują się w organizmie uzależnionej osoby. Po przyjęciu na detoks osoba poddawana jest więc badaniom na podstawie których lekarz może dobrać odpowiednie środki farmakologiczne. W trakcie leczenia podaje się środki przeciwbólowe, uspokajające, nasenne, z witaminami, przeciwgorączkowe. Odtrucie narkotykowe to często jedyny sposób, aby przywrócić

pacjenta do normalnego funkcjonowania.

Detoksykacja narkotykowa realizuje głównie 4 zadania:

·       oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji,

·       osłabia głód narkotykowy,

·       łagodzi psychiczne i fizyczne objawy odstawienia narkotyków,

·       pomaga przywrócić równowagę biochemiczną organizmu.

Ceny detoksu narkotykowego są różne, w zależności od miejsca w jakim są wykonywane. Najlepiej szukać takich informacji w cennikach na stronie www lub zadzwonić bezpośrednio do wybranego ośrodka.

Detoks narkotykowy: ile trwa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak długo będzie trwał detoks narkotykowy. Przyjmuje się jednak, że trwa on od 7 do 10 dni, wszystko jest jednak uzależnione od stanu pacjenta. Bardzo ważnymi kwestiami jest głębokość uzależnienia, czas jaki upłynął od przyjęcia ostatniej dawki, a także ogólna kondycja organizmu, wiek, rodzaj przyjmowanych narkotyków. Zdecydowanie lepiej jest postawić na detoks narkotykowy w specjalistycznym ośrodku, gdzie pacjent może liczyć na całodobową pomoc. Nasz ośrodek specjalizuje się w stacjonarnym leczeniu pacjentów zapewniając holistyczne podejście do złożonego problemu jakim jest uzależnienie. Przyjmujemy pacjentów z Zakopanego, Rabki Zdrój, Podhala, a także całej Polski. Zapewniamy najlepsze metody leczenia, wykwalifikowany personel i spokój niezbędny podczas wychodzenia z uzależnienia.