Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Detoks narkotykowy - odtruwanie w prywatnym ośrodku odwykowym

Detoks narkotykowy to często jeden z najtrudniejszych elementów terapii. Przed nim nadchodzi moment, w którym narkoman zdaje sobie sprawę, że ma problem i zaczyna szukać dla siebie pomocy. Detoks nie jest niczym przyjemnym zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, jednak jest niezbędnym elementem, aby otrząsnąć się z codziennego brania substancji psychoaktywnych i rozpocząć skuteczne leczenie. Wiele ośrodków przyjmuje jedynie „czystych” pacjentów, co umożliwia właśnie detoks. Polega on na odtruciu organizmu ze wszelkich niepożądanych substancji i przewróceniu pacjentowi równowagi fizycznej i psychicznej. Dopiero po detoksie osoba uzależniona jest w stanie racjonalnie myśleć i podejmować świadome decyzje. Podczas detoksu narkotykowego podaje się odpowiednie środki, które wzmacniają organizm wycieńczony i wyniszczony braniem narkotyków. Detoks narkotykowy pozwala na poprawę samopoczucia, trzeźwość, której być może nie było od kilku tygodni czy miesięcy i poczucie bezpieczeństwa oraz oparcia, dzięki zaangażowaniu całego zespołu medycznego i rodziny.

Na czym polega detoksykacja?

Po przedłużającym się zażywaniu substancji odurzających osoba uzależniona nie jest już w stanie bez nich funkcjonować. Detoksykacja umożliwia powrót do rzeczywistości, odstawienie szkodliwych substancji na jakiś czas i przemyślenie chorego, w jak trudnej sytuacji się znajduje. Detoks narkotykowy pozwala na nabranie sił i zdecydowanie, co dalej robić ze swoim życiem. Detoksykacja jest przeznaczona dla osób, które nie są w stanie samodzielnie odstawić używki, a jednocześnie ich stan może budzić niepokój i realne zagrożenie życia.  Detoks narkotykowy jest zazwyczaj trudniejszy od alkoholowego. Nie zawsze do końca możemy być pewni, jakiego rodzaju substancje znajdują się w organizmie uzależnionej osoby. Po przyjęciu na detoks osoba poddawana jest więc badaniom na podstawie których lekarz może dobrać odpowiednie środki farmakologiczne. W trakcie leczenia podaje się środki przeciwbólowe, uspokajające, nasenne, z witaminami, przeciwgorączkowe. Odtrucie narkotykowe to często jedyny sposób, aby przywrócić

pacjenta do normalnego funkcjonowania.

Detoksykacja narkotykowa realizuje głównie 4 zadania:

·       oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji,

·       osłabia głód narkotykowy,

·       łagodzi psychiczne i fizyczne objawy odstawienia narkotyków,

·       pomaga przywrócić równowagę biochemiczną organizmu.

Ceny detoksu narkotykowego są różne, w zależności od miejsca w jakim są wykonywane. Najlepiej szukać takich informacji w cennikach na stronie www lub zadzwonić bezpośrednio do wybranego ośrodka.

Detoks narkotykowy: ile trwa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak długo będzie trwał detoks narkotykowy. Przyjmuje się jednak, że trwa on od 7 do 10 dni, wszystko jest jednak uzależnione od stanu pacjenta. Bardzo ważnymi kwestiami jest głębokość uzależnienia, czas jaki upłynął od przyjęcia ostatniej dawki, a także ogólna kondycja organizmu, wiek, rodzaj przyjmowanych narkotyków. Zdecydowanie lepiej jest postawić na detoks narkotykowy w specjalistycznym ośrodku, gdzie pacjent może liczyć na całodobową pomoc. Nasz ośrodek specjalizuje się w stacjonarnym leczeniu pacjentów zapewniając holistyczne podejście do złożonego problemu jakim jest uzależnienie. Przyjmujemy pacjentów z Zakopanego, Rabki Zdrój, Podhala, a także całej Polski. Zapewniamy najlepsze metody leczenia, wykwalifikowany personel i spokój niezbędny podczas wychodzenia z uzależnienia.