Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Detoks alkoholowy - odtruwanie w prywatnym ośrodku

Detoks alkoholowy (inaczej odtrucie), to często pierwszy krok alkoholika do odzyskania trzeźwości po ciągu picia i jednocześnie dobry moment, aby rozpocząć skuteczną terapię odwykową. Detoks odbywa się zazwyczaj po ciągu alkoholowym, który może trwać kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy. Podczas picia zaburzane są naturalne potrzeby organizmu, dochodzi do ubytków mikro i makroelementów, elektrolitów, które należy uzupełnić, aby przywrócić równowagę w gospodarce wodno-elektolitowej organizmu. Alkohol to w zasadzie substancja trująca, która zaburza wiele procesów organizmu, dlatego aby alkoholik mógł funkcjonować w trzeźwości niezbędne jest całkowite pozbycie się trującej substancji z organizmu. Detoks stosuje się zarówno w przypadku osób uzależnionych, jak i tych u których doszło do jednorazowego zatrucia.

Odtruwanie alkoholowe Nowy Targ, Zakopane, Rabka-Zdrój - ZADZWOŃ 574 271 441 

Detoks oczyszcza organizm, ale także pozwala na delikatniejsze przejście osoby uzależnionej przez proces odstawienia używki. Dzięki detoksowi zmniejszają się fizyczne i psychiczne objawy zatrucia np. takie jak padaczka alkoholowa czy stany depresyjne. Detoks polega na podłączeniu pacjentowi kroplówek zawierających m. in. witaminę B1, magnez, potas, a także środki przeciwbólowe, nasenne i uspokajające. Po detoksie można wykonać badanie krwi, które wykaże całkowite wyczyszczenie organizmu z substancji niepożądanych.

Detoks alkoholowy w domu czy w ośrodku?

Detox alkoholowy można wykonać zarówno w domu, jak i właściwym do tego ośrodku. Detoks alkoholowy w domu wykonuje się po lekkim zatruciu alkoholem, często jednak jest to niewystarczający środek, gdyż z powodu braku odpowiednich warunków czy opieki objawy odstawienia alkoholu są na tyle nieprzyjemne, że alkoholik ponownie sięga po zakazaną substancję. Lepiej zdecydować się na odtrucie w szpitalu, ośrodku specjalistycznym czy klinice, gdzie proces ten może trwać nawet kilka dni.

Detoks alkoholowy: czy trzeba go powtarzać?

Detoks alkoholowy można powtarzać i lepiej zdecydować się na niego szybciej niż później. Przerwanie ciągu alkoholowego jest bardzo ważne, aby móc przywrócić pacjenta do względnej równowagi fizycznej i psychicznej. Długotrwałe picie doprowadza do poważnych zniszczeń organizmu i można nawet doprowadzić do śmierci. Według wytycznych NFZ detoks alkoholowy w ośrodku czy specjalistycznej klinice lub szpitalu powinien trwać przez co najmniej tydzień. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie świadomości u pacjenta, wzmocnienie organizmu, a także zredukowanie niepokojących objawów po odstawieniu alkoholu. W ich trakcie chory może cierpieć na wymioty, ból głowy, poty, problemy z zasypianiem, halucynacje, a także stany depresyjne i lękowe. Ważne jest, aby w tym czasie zapewnić mu odpowiednią opiekę, która da pacjentowi bezpieczeństwo i pomoże rozpocząć skuteczne leczenie. Podczas detoksu warto zapewnić uzależnionemu najlepsze możliwe warunki leczenia. W tym celu sprawdzi się detoks alkoholowy w górach, które sprzyjają wyciszeniu. Detoks alkoholowy w Rabce Zdroju to dobry moment na zmianę swojego życia i rozpoczęcie pozytywnych zmian.